PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1454}

Siódma pieczęć

Det sjunde inseglet
7,8 53 403
oceny
7,8 10 1 53403
8,7 35
ocen krytyków
Siódma pieczęć
powrót do forum filmu Siódma pieczęć

Jakie jeszcze znacie dobre filmy o średniowieczu?
Mam małą listę i chciałbym ją jeszcze powiększyć:

Małgorzata, córka Łazarza
Dolina pszczół
Andriej Rublow
Siódma pieczęć
Źródło

Mogą być też trochę późniejsze czasy, ale filmy nadal mroczne, historyczne i do bólu realistyczne. Na liście mam taki:
Młot na czarownice

ocenił(a) film na 8
kendo777

http://www.imdb.com/list/ls004900021/ Przejrzyj sobie tę listę. Wychodzi na to, że oprócz tych które wymieniłeś, ciężko będzie coś jeszcze równie dobrego wyszukać. Polecam Ci Ciało i krew Verhoverna, dobry film z Rutgerem Hauerem, ale to oczywiście nie ta liga co dzieła Bergmana, czy Tarkowskiego.

miczum

Na szczęście jestem dopiero w połowie Rublowa. :) A Młota nie widziałem (choć wiem, to nie średniowiecze).
Widzę na tej liście fajne filmy, typu Imię róży, czy Zaklęta w sokoła, ale to jednak nie są arcydzieła. Dobre filmy oczywiście tak, ale Małgorzata, córka Łazarza 2-3 klasy lepsza.
Lew w zimie (stara wersja)? Zapomniałem o nim. To może być dobry film. Jeszcze mi się przypomniał taki film, którego nie widziałem, ale też mam liście: Franciszek, kuglarz boży.

Podobno świetne są filmy o Arnie. U nas pocięli i dano do kin w bardzo okrojonej wersji pt. Templariusze. Miłość i krew. A w normalnej wersji są dwa świetne filmy + jeszcze obszerniejsza wersja, czyli miniserial. Za to się muszę zebrać, a naszej okrojonej to kijem nie ruszę.

Jeśli kogoś interesują dzieła na poziomie Małgorzaty, Pieczęci, czy Rublowa, to polecam komiksy Towarzysze zmierzchu i Wieże Bois-Maury. To jest właśnie ten poziom ukazywania średniowiecza. Bo o Thorgalu, który ma takie mroczne, średniowieczne tomy jak Wilczyca i Piętno wygnańców, to chyba nie muszę wspominać, bo każdy czytał. :)

ocenił(a) film na 8
kendo777

Przychylam, Towarzysze zmierzchu i Wieże Bois-Maury to pozycje obowiązkowe!

kendo777

a ja bym się zapytał o książki w takim klimacie :)
co prawda "Małgorzata" była na podstawie powieści ale nie wiem czy dostanę ją w bibliotece (ewentualnie zakupię) ale mam nadzieję, że ktoś wskaże mi jeszcze inne dzieła

ocenił(a) film na 10
kendo777

"Imię Róży" Jean Jaquesa Anauda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones