PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1454}

Siódma pieczęć

Det sjunde inseglet
7,8 53 403
oceny
7,8 10 1 53403
8,7 35
ocen krytyków
Siódma pieczęć
powrót do forum filmu Siódma pieczęć

Pamiętam, że pierwszy raz widziałem ten film w wieku może 17 lat. Wtedy mnie
zafascynował i tak zostało do dzisiaj. Ten obraz to jedna wielka metafora i rozważanie
filozoficzne. Rycerz - mędrzec gra ze śmiercią w szachy dla poznania, dla siebie i innych.
Ludzie źli czy dobrzy - wszyscy na koniec udają się gdzieś ze Śmiercią tańcząc Danse
Macabre... Jest jednak nadzieja bo życie toczy się dalej, rodzą się dzieci...
Piękne.
I ta rola Śmierci...

jarek_arek

No. Udawaj dalej, że zrozumiałeś...

ocenił(a) film na 8
Siber

Można udawać, że się nie zrozumiało tak samo jak można udawać, że się zrozumiało.
Osobiście wolę to drugie.

ocenił(a) film na 10
jarek_arek

tak, dla mnie też od wielu lat jest to bezsprzecznie nr 1 wszystkich obejrzanych filmów

ocenił(a) film na 9
jarek_arek

Wg mnie w tym filmie panuje tak ogromny przerost symboliki, że odbiera to jakąkolwiek przyjemność oglądania.
Czyż nie chodzi o to by tworzyć obrazy przekazujące realne wartości w przystępnej formie?Nie czepiam się Bergmana bo jego twórczość znam bardzo słabo póki co ale skoro jest tak szanowany to coś w tym musi być więc na pieczęci na pewno nie zrezygnuję.

ocenił(a) film na 10
Marcinekk

Czy ja wiem czy trudna forma? Raczej coś bardzo przyjemnego dla widza jeśli chodzi o filmie tego reżysera. Co hahah

ocenił(a) film na 9
Marcinekk

jasne że sporo w filmie symboliki - ale z kolei dla mnie to zaleta nie zarzut. przy każdym obejrzeniu można coś nowego znaleźć. to tak jak z Ulissesem Joyca - przeczytasz raz - znajdziesz sporo rzeczy. odczekasz 2-3 lata w czasie których poszerzysz wiedzę - przeczytasz drugi raz i okazuje się że części rzeczy nie zauważyłeś a część po drugim czytaniu odbierasz inaczej ...

ocenił(a) film na 9
potworr

Ciesze się, że dając póki co 6/10 nie zostałem przyrównany przez was do debila.
Dobrze wiedzieć że są na tym portalu normalni ludzie jeszcze.
Na pewno wrócę do siódmej pieczęci w przyszłości^^

ocenił(a) film na 8
jarek_arek

Tak właśnie skojarzyłam, że para aktorów z dzieckiem to jest symbolika życia. Uderzyła mnie scena w której rycerz spędził miły wieczór z nimi a potem, podczas gry w szachy jest szczęśliwu. Ucztujący aktorzy są tłem tej sceny, ale bardzo istotnym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones