PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1454}

Siódma pieczęć

Det sjunde inseglet
7,8 53 403
oceny
7,8 10 1 53403
8,7 35
ocen krytyków
Siódma pieczęć
powrót do forum filmu Siódma pieczęć

Obejrzałam ten film niedawno w ramach projektu edukacji filmowej ( czy coś takiego:P) w każdym bądź razie nie do końca wiem o czym tak naprawdę jest... zastanawiałam się, ale chyba pojęcie śmierci w tym wypadku jest zbyt płytkie...
Film był trudny, czasem na tyle, że na początku filmu myślałam, że usnę, ale dotrwałam i nie żałuję... obraz był piękny, nie było tam dosłowności...

Mam takie pytanie, jak wasze odczucia co do filmu?
Uważam, że jak na tego typu film - samo zilustrowanie śmierci i to, że nie sposób przed nią uciec jest trochę zbyt banalne...

ocenił(a) film na 8
fitness10

hm.. o czym to jest? Film na pewno stanowi niezastąpioną lekcję średniowiecznych realiów, mamy wyprawy krzyżowe, epidemię, biczujących się ascetów, palone na stosach młode kobiety, są wątki rustykalne, wszystko zwieńczone "danse macabre" pod koniec. Bergman brzmi "Memento mori!", ale do mnie to przemawia. Pyta o rolę Boga w naszym życiu, o nasze istnienie po śmierci, przeciwstawia pustkę dalszej egzystencji w zaświatach, a robi to w taki sposób, że widzowi udzielają się wątpliwości głównego bohatera. Dla mnie jest to film o pytaniach egzystencjonalnych, postawionych w ewidentnie bezkompromisowym świecie patologicznie rozumianego, surowego, ortodoksyjnego chrześcijaństwa. Czy zilustrowanie Śmierci jest złe? Może odrobinę przestarzałe, facet z białą twarzą w kapturze może początkowo razić jako niewspółczesny, jednak wsiąkając w aurę Wieków Średnich? Ja to kupuję ;)

użytkownik usunięty
fitness10

zacznijmy od tego, że ten film nie jest o średniowieczu ;)

użytkownik usunięty

No może nie, że nie jest całkowicie o średniowieczu. "Siódma Pieczęć" jest filmem, który stawia nam zasadnicze pytanie o stan współczesnej , zanikającej, niejednoznacznej, duchowości. pozdrawiam ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones