PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1454}

Siódma pieczęć

Det sjunde inseglet
7,8 53 335
ocen
7,8 10 1 53335
8,7 35
ocen krytyków
Siódma pieczęć
powrót do forum filmu Siódma pieczęć

Moim zdaniem w filmie chodzi o to, że jeżeli będziemy umierać, to mamy zacząć grać w szachy, a jeżeli słabo gramy w szachy to koledzy nam poumierają, ale poprez wywalenie szachownicy ocalimy kilku grajków.

Bergman to geniusz

ocenił(a) film na 8
Zdzichu666

Ciekawa interpretacja i celne spostrzeżenia. Jasne, niektórzy piszą o tym filmie książki i prace, krytycy od lat rozbierają go na czynniki pierwsze, a bibliści doszukują się kolejnych symboli, ale myślę, że ta właśnie interpretacja jest jedyną właściwą.

BILLYBATSON2004

Dokładnie. Gdyby Bergman żył, to by był zaskoczony, że w końcu ktoś rozgryzł jego dzieło

ocenił(a) film na 8
Zdzichu666

Pewnie myślał, że ten dzień nigdy nie nastąpi, że prędzej wszyscy ludzie zostaną ateistami, śmierć zostanie pokonana, a ludzie będą kolonizować wszystkie planety we wszechświecie. A tymczasem...

Zdzichu666

Już w tytule mamy do czynienia z symboliką, sam film jest rozpoczynany przez symbol, akcja filmu toczy się w średniowieczu, jakże przepełnionym symboliką, którą po dziś dzień ciężko nam do końca zrozumieć i która jest przedmiotem filozofii czy psychoanalizy... Ale tak... Ten film z pewnością jest o tym, że należy walnąć partyjkę szachową ze śmiercią.

Nie zgadzam się z tą opinią i uważam, że ten film potrzebuje właściwego punktu odniesienia do celnej interpretacji.

ocenił(a) film na 8
Szeryf_Rottingham

Oczywiście powyższe komentarze są żartobliwe. Sam sądzę, że "Siódma pieczęć" to przesycone skomplikowaną symboliką arcydzieło.

BILLYBATSON2004

Pozostaję trochę w pewnym dysonansie. Z jednej strony mi głupio, że nie wyczułem ironii... Z drugiej jednak zdumiewa mnie to ile jest w internecie durnych treści, że coś takiego jednak wziąłem na serio.

ocenił(a) film na 8
Szeryf_Rottingham

To akurat racja. Gdyby tak przejrzeć komentarze niektórych użytkowników można dojść do wniosku, że w sumie nie ma co się dziwić ;)

Szeryf_Rottingham

Zapewniam, że powyższy komentarz był żartem. Tak na serio to uważam siódmą pieczęć za bardzo dobry film.

Zdzichu666

hahahah :D wspaniały komentarz!

ocenił(a) film na 9
Zdzichu666

a ja uważam, że to raczej film drogi, coś a'la "Znikający punkt" albo "Easy Rider", tylko środki lokomocji są bardziej ekologiczne :-)

ocenił(a) film na 7
Zdzichu666

ale bełkot

ocenił(a) film na 8
Warta_fw

głupoty gadasz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones