PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1454}

Siódma pieczęć

Det sjunde inseglet
7,8 53 403
oceny
7,8 10 1 53403
8,7 35
ocen krytyków
Siódma pieczęć
powrót do forum filmu Siódma pieczęć

Filmy o podobnej fabule

ocenił(a) film na 10

Znacie może inne filmy przedstawiające średniowiecze, ale nie w taki skonwencjonalizowany romantyczny sposób? Chodzi mi o podobny klimat jak w 'Siódmej pieczęci', taką surowość, pokazanie mentalności ówczesnych ludzi, ich dylematów, problemów (np. memento mori, czarownice, biczownicy, religijność) . Mi przychodzi na myśl tylko 'Andriej Rublow'.

ocenił(a) film na 9
alqitta

Z tych, które widziałem: "Proces Joanny d'Arc" Roberta Bressona, "Dekameron" i "Opowieści kanterberyjskie" Piera Paolo Pasoliniego, "Szymon Pustelnik" Bunuela. Nie wiem, czy jesteś zainteresowana kinem japońskim, ale może warto sięgnąc po "Zarządcę Sansho", "Kobieta Diabeł" czy "Rashomon".
Z filmów, których nie widziałem (ale mam zamiar zobaczyć) ciekawą propozycją wydaje się czechosłowacki dramat "Małgorzata, córka Łazarza".

ocenił(a) film na 10
gowniarz_wyniosly

Dzięki za sugestie. Myślałam przede wszystkim o średniowieczu europejskim, Japonia była wtedy innym światem, chociaż równie ciekawym. 'Rashomona' widziałam (westernową przeróbkę 'Prawda przeciw prawdzie' też), z kina japońskiego jeszcze trochę Mizoguchiego, ale to już późniejsza epoka.

ocenił(a) film na 8
alqitta

Oczywiście, "Źródło".

ocenił(a) film na 8
jak45

Poszukaj na Filmaster pod tagiem "średniowiecze".

ocenił(a) film na 10
alqitta

"DINER" Barry'ego Levinsona

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones