PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1454}

Siódma pieczęć

Det sjunde inseglet
7,8 53 403
oceny
7,8 10 1 53403
8,7 35
ocen krytyków
Siódma pieczęć
powrót do forum filmu Siódma pieczęć

Film jest z 1957 i trudny do zdobycia... Czy film będzie się nadawać dla mnie do obejrzenia
;/
Mam obawy czy się na męczę żeby go zdobyć tylko po to żeby go włączyć na jakiś czas i
rozbawić do łez (ze względu na jego wiek niestety).

ocenił(a) film na 10
faIIen

Ten film jest ponadczasowy. Nie ma więc żadnych obaw ;]

faIIen

Wiesz każdy dobry film potrafi przetrwać próbę czasu, nie inaczej jest i z tym.

ocenił(a) film na 8
kucuser

Śmiem twierdzić że lata 50. a w szczegolnosci 60. bardzo dobrze się ogląda. Głupotą byłoby się tych filmów przestraszyć.

faIIen

Z filmami Bergmana jest jak z filozofią. Nie zestarzeje się nigdy.
Można jedynie nie trafić z tematyką i trafić na coś co Cię nie zainteresuje. Siódma pieczęć i późniejszy tryptyk: Jak w zwierciadle, Goście wieczerzy pańskiej i Milczenie opowiadają o poszukiwaniu Boga, co odnosi się do rozważań samego Bergmana. Moim zdaniem Bergman jest właśnie filozofem XX wieku.

ocenił(a) film na 10
hendrix89

a ja co do trudności zdobycia. Wcale nie jest trudny. Film jest w tych coraz bardziej popularnych zestawach przedstawiających najważniejsze dzieła konkretnego reżysera. Są dwa zestawy przedstawiające filmy Bermana- mniejszy i większy. (relatywnie do tego tańszy i droższy :) ). W mniejszym Siódma pieczęć też się znajduje. Czasami Siódma pieczęć jest do zdobycia na allegro osobno. Osobiście jakiś czas temu na Nią natknąłem się także w warszawskim antykwariacie. :)

użytkownik usunięty
Gem

Cśśśś, są pewne sekretne sposoby, żeby otrzymać ten film za darmo i to bez wychodzenia z domu...

użytkownik usunięty

O tym się nie mówi, nie na forach filmów kina egzystencjano-fizjologiczno-psychiatrycznego. Tu się filmy kupuje za 50 zł lub jedzie 7 km. na przegląd filmów Bergmana do ostatniego niezamkniętego DKF-u...

użytkownik usunięty

Na pewno kungfumiszcz tak własnie robi.

użytkownik usunięty

BTW, jak oglądałas "goście wieczerzy pańskiej", to wpadnij.

użytkownik usunięty

Widzę, że tam ciekawie :D niestety, z Bergmana widziałam jeszcze tylko 3 pierwsze minuty Fanny i Aleksander zanim zaczęłam podcinac sobie żyły z nudów i 20 minut Porzeczek, i to tylko dlatego, że jadłam wtedy kolację przed tv, bo nie miałam jeszcze kompa, i tak jakoś zleciało.

ocenił(a) film na 10

nie podniecajcie się aż tak. :) po prostu myślałem, że użytkownik pytał się o film w wersji pudełkowej, bo chyba o to się pytał właśnie. Więc po co ta spinka? Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 9
faIIen

Jak temat śmierci może nie przetrwać próby czasu?!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones